Belka
Piątek, 30 Września 2022   imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Książka o 200-leciu powiatu wrzesińskiego gotowa. Publikacja już w sprzedaży

Data publikacji: 2018-10-09, Data modyfikacji: 2018-10-10
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorek odbyło się spotkanie autorskie z twórcami książki "200 lat powiatu wrzesińskiego. Historia i współczesność".

Pełna treść wiadomości na: wrzesnia.naszemiasto.pl/artykul/ksiazka-o-200-leciu-powiatu-wrzesinskiego-gotowa-publikacja,4833963,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
wrzesnia.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: wrzesnia.naszemiasto.pl
 
Komentarze
ir sokołowski   2018-10-14 00:38:40
W opracowaniu o "200 leciu...." nie zauważyłem nic o b. ważnym wydarzeniu z lat 1939-1940 ,jakim było cierpienie wielu tj. ok.7500 obywateli Wrześni i powiatu wywiezionych ,deportowanych do Generalnej Guberni ,na roboty do niemiec czy obozów koncentracyjnych.Oni już się o to nie upomną. Był to przecież bardzo istotny fakt w historii 200 lecia.
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrzesiński

Powiat wrzesiński - został reaktywowany w 1999 roku. Powiat obejmujący gminy: Miłosław, Nekla, Pyzdry, Września, leży w województwie wielkopolskim. Siedzibą władz powiatu jest miasto Września. Na obszarze 704 km² mieszka tu 73 tys. osób. Powiat nawiązał współpracę międzynarodową z niemieckim powiatem Wolfenbuttel w 2001 roki, a dwa lata później z rejonem smolewickim na Białorusi.

Są tu znakomite warunki, które sprzyjają rozwojowi turystyki. Podstawą aktywnego wypoczynku jest tu jazda konna, wędkowanie oraz piesze i rowerowe wycieczki. Dynamicznie rozwija się tu agroturystyka. Wypoczynek na wsi umili bogactwo natury, czysta woda, mnóstwo terenów zieleni, świeże powietrze i zdrowa żywność. Rzeka Warta to dobre miejsce do uprawiania turystyki kajakowej i ogólnej rekreacji.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola