Belka
Piątek, 30 Września 2022   imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zdrowie w Wielkopolsce: 3 nowe Zakłady Opiekuńczo Lecznicze (ZOL) od 15 maja 2019 r.

Data publikacji: 2019-05-07, Data modyfikacji: 2019-05-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Zdrowie w Wielkopolsce: 3 nowe Zakłady Opiekuńczo Lecznicze (ZOL) od 15 maja 2019 r.

Jednym z priorytetów zdrowotnych Wielkopolskiego OW NFZ jest od dwóch lat zwiększenie dostępności dla pacjentów do opieki realizowanej w ZOL-ach, czyli Zakładach Pielęgnacyjno – Opiekuńczych / Opiekuńczo – Leczniczych. Mając na uwadze duże zapotrzebowanie na tej rodzaj usług, w drodze konkursu, wybrano 3 nowe podmioty, które już od 15 maja będą realizowały ten zakres usług.

Nowe miejsca pojawią się:

- we Wrześni, w Szpitalu Powiatowym

- w Gnieźnie, w Szpitalu „Dziekanka”

a w dotychczasowej lokalizacji w Śremie, przy ul. Chełmońskiego 1 – nowy podmiot „Salus+” rozpocznie działalność, którą zakończyła poprzednia placówka.

Łącznie, w tych placówkach WOW NFZ zakontraktował 55 łóżek dla potrzebujących pacjentów, a wartość wszystkich umów do końca tego roku opiewa na prawie 1,1 mln złotych. Mamy nadzieję, że pacjenci znajdą w nowych placówkach właściwą opiekę leczniczą. Nowe ZOL-e będą pomagały nie tylko pacjentom, ale także ich rodzinom w nauce  usprawniania podopiecznych, co pozwoli na szybszy powrót do zdrowia.

, Źródło artykułu: Rzecznik Prasowy Wielkopolskiego OW NFZ
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrzesiński

Powiat wrzesiński - został reaktywowany w 1999 roku. Powiat obejmujący gminy: Miłosław, Nekla, Pyzdry, Września, leży w województwie wielkopolskim. Siedzibą władz powiatu jest miasto Września. Na obszarze 704 km² mieszka tu 73 tys. osób. Powiat nawiązał współpracę międzynarodową z niemieckim powiatem Wolfenbuttel w 2001 roki, a dwa lata później z rejonem smolewickim na Białorusi.

Są tu znakomite warunki, które sprzyjają rozwojowi turystyki. Podstawą aktywnego wypoczynku jest tu jazda konna, wędkowanie oraz piesze i rowerowe wycieczki. Dynamicznie rozwija się tu agroturystyka. Wypoczynek na wsi umili bogactwo natury, czysta woda, mnóstwo terenów zieleni, świeże powietrze i zdrowa żywność. Rzeka Warta to dobre miejsce do uprawiania turystyki kajakowej i ogólnej rekreacji.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola