Belka
Piątek, 30 Września 2022   imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Burmistrz Miasta i Gminy Września informuje o ogłoszeniu czwartego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Gutowie Wielkim

Burmistrz Miasta i Gminy Września informuje o...

Data dodania: 2022-04-07
Burmistrz Miasta i Gminy Września informuje o ogłoszeniu czwartego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położon ej  w Gutowie Wielkim  stanowiąc ej  własność  G miny Września, oznaczon ej  nr 160/8 i 160/9.  więcej »
 
Świadczenie pieniężne z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

Świadczenie pieniężne z tytułu zapewnienia...

Data dodania: 2022-03-29
Każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, o których mowa w art. 1 ust. 1 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa Dz. U. z 2022 r. poz. 583), może być przyznane na jego wniosek, świadczenie pieniężne z tego tytułu nie dłużej niż za okres 60 dni.  więcej »
 
 

Września: Spotkanie dla przedsiębiorców w...

Data dodania: 2019-07-08
Powiat Wrzesiński oraz Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii zapraszają na Spotkanie dla Przedsiębiorców, które odbędzie się w Centrum Badań i Rozwoju N... więcej »
 
 

240 osób wzięło udział w Oazie Chorych i...

Data dodania: 2019-07-08
Wolontariusze wraz z podopiecznymi przebywali w Licheniu od 25 czerwca do 5 lipca, spędzając czas na modlitwie, spacerach czy rozmowach. Poprzez rekolekcje każdy z uczestników móg ... więcej »
 
 

Wielkopolska: Mianowano nowych proboszczów. Gdzie...

Data dodania: 2019-07-07
Przełom czerwca i lipca to tradycyjnie czas publikacji zmian personalnych w wielkopolskich archidiecezjach i diecezjach. W parafiach zmieniają się proboszczowie, wikariusze, część du... więcej »
 
 

Ponad 172 samochody pożarnicze, z całej Polski i...

Data dodania: 2019-07-07
Zlot rozpoczął się tradycyjnie Mszą Świętą w kaplicy świętego Floriana, następnie wszystkie samochody zostały poświęcone i przejechały w wielk... więcej »
 
 

Września: Powiatowa Szkoła Muzyczna we Wrześni...

Data dodania: 2019-07-06
Od 1 września działalność rozpocznie Powiatowa Szkoła Muzyczna we Wrześni. Będą mogli do niej uczęszczać dzieci i młodzież od 6-16 roku życia. Sied... więcej »
 
 

Września: Jazzowy kwartet Take Desmond wystąpił...

Data dodania: 2019-07-06
Poznański kwartet Take Dasmond wystąpił na wrzesińskim rynku w ramach projektu Piątki z Jazzem. Młodzi muzycy, zainspirowani twórczością amerykańskiego saksofo... więcej »
 
 

Dyskryminacja wielkopolskich pacjentów była...

Data dodania: 2019-07-05
Dyskryminacja wielkopolskich pacjentów przez Ministra Zdrowia była tematem dzisiejszej konferencji prasowej Posłanki na Sejm RP Pauliny Hennig-Kloski. Okazuje się, że przydział ... więcej »
 
 

Tajemnicze piktogramy na polu zboża w Wólce...

Data dodania: 2019-07-05
Pierwszy piktogram pojawił się po Bożym Ciele, drugi - kilka dni później. Właściciel pola, pan Marek Szalaty, dowiedział się o tajemniczym zjawisku od swego sąs... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1272
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrzesiński

Powiat wrzesiński - został reaktywowany w 1999 roku. Powiat obejmujący gminy: Miłosław, Nekla, Pyzdry, Września, leży w województwie wielkopolskim. Siedzibą władz powiatu jest miasto Września. Na obszarze 704 km² mieszka tu 73 tys. osób. Powiat nawiązał współpracę międzynarodową z niemieckim powiatem Wolfenbuttel w 2001 roki, a dwa lata później z rejonem smolewickim na Białorusi.

Są tu znakomite warunki, które sprzyjają rozwojowi turystyki. Podstawą aktywnego wypoczynku jest tu jazda konna, wędkowanie oraz piesze i rowerowe wycieczki. Dynamicznie rozwija się tu agroturystyka. Wypoczynek na wsi umili bogactwo natury, czysta woda, mnóstwo terenów zieleni, świeże powietrze i zdrowa żywność. Rzeka Warta to dobre miejsce do uprawiania turystyki kajakowej i ogólnej rekreacji.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola